Актуелно 20.02.2019 19:34

Покрај Вељановски, уште двајца приведени, однесени во ОЈО

Покрај Вељановски, уште двајца приведени, однесени во ОЈО

Покрај пратеникот Трајко Вељановски, денеска во обвинителството за крвавиот четврток приведени се уште двајца осомничени со иницијали М.Ј. и С.Р., за кои засега не го откриваат идентитетот, објави fokus.mk

Исто така, од обвинителството за „Фокус“ информираа дека во моментот се трага по уште два лица, за кои исто така не откриваат кои се.