Актуелно 16.12.2018 15:45

Поради снег забрана за камиони на патот Делчево- граничен премин „Делчево“

Поради снег забрана за камиони на патот Делчево- граничен премин „Делчево“

Поради интензивни врнежи од снег се воведува забрана за движење на тешки товарни возила на патниот правец Делчево граничен премин Делчево, информира Автомотосојузот на Македонија.

Од 11 часот претпладне е воведена забрана за камиони на патот Крива Паланка – граничен премин Деве Баир има забрана за движење на тешки товарни возила.

Сообраќајот на патиштата во земјата се одвива по влажни коловози и со врнежи од снег во североисточниот дел од земјата.