Актуелно 04.11.2018 19:24

Прилепчани претепани среде улица: Едно лице заврши во болница

Прилепчани претепани среде улица: Едно лице заврши во болница

Вчера во 16:30 часот во Полициската станица Прилеп, прилепчанецот С.Б.(39) пријавил дека истиот ден околу 12:30 часот на улица „Тризла“ во Прилеп тој, неговиот брат С.Б.(41) и нивниот братучед А.О. физички биле нападнати од неколку непознати лица по расправија во врска со разминување на улицата.

С.Б.(41) бил пренесен во Градската болница „Борка Талески“- Прилеп.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.