Живот 26.04.2018 11:57

Сончево и топло, попладне локален дожд

Сончево и топло, попладне локален дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне и рано попладне ќе има локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во југоисточните делови.

Утринската температура ќе се движи од пет до 11, дневната од 23 до 30 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 6.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со услови за краткотраен дожд. Утринската ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 29 степени.