Мозаик 04.10.2018 11:48

Сончево со температура до 26 степени

Сончево со температура до 26 степени

Времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Минималните температури ќе се движат од 6 до 15, а максималните од 19 до 26 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движи од 11 до 24 степени.

Во наредните денови ќе преовладува променливо облачно и суво време со температури околу просекот за овој период од годината. Во недела и понеделник можна е појава на краткотраен локален дожд, особено во западните и југозападните делови од земјава.