амнестија

Пронајдени се 8 резултати на тема „амнестија“
Актуелно

Мицкоски: Лагите на власта за наводно наше барање за амнестија, кореспондира со криминалите и тендерите на актуелна власта од кои сака да го сврти вниманието

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето интервју во вестите на Канал 5 истакна дека тврдењата на власта за наводно...
Актуелно

Мицкоски: Потребна е амнестија за луѓето од 27 април, на ова лудило на политички реваншизам мора еднаш да му дојде крајот

Поради потребата за рушење на самодовербата на народот и државата се и политичките прогони, рече на денешниот мирен марш во Струмица,...