Арсовски

Пронајдени се 40 резултати на тема „Арсовски“
Актуелно

Арсовски: Oпштина Охрид преку исплаќањето на штети за земјотресите, за ист објект доделила поголема сума на пари на повеќе лица од семејство на човек близок до СДСМ

Портаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на денешната прес-конференција истакна дека градоначалниците на СДСМ се однесуваат со општините...
Актуелно

Арсовски: Средствата од буџетот за РЕК Битола наместо за инвестиции и нови проекти одат за вработување на блиски роднини на функционерите од СДСМ

Средствата од буџетот за РЕК Битола наместо за инвестиции и нови проекти одат за бизниси во четири очи и за вработување на блиски роднини...
Актуелно

Арсовски: Македонскиот народ сè погласно сe крева против политиките на одродената и криминална власт, денес на протест во Кочани

Македонија ги живее најцрните денови во својата понова историја од своето осамостојување па навака. Република Македонија доживува...
Актуелно

Арсовски до обвинителите: Зошто се плашите и го одмолчувате скандалот каде што лично Вие сте прислушувани и сте мета на напад?

Повторно сме пред една од најнекредибилните институции во државата и институцијата со никаква доверба кај граѓаните, тоа е Јавното...
Актуелно

Арсовски: Ве повикуваме на 28 ноември во 17 часот, збирно место Плоштад ВМРО и се упатуваме пред Владата, да ја поразиме оваа криминална власт на СДСМ

СДСМ изминативе година и пол ја зацрни Македонија. Оваа криминална Влада на СДСМ ги стави под контрола сите државни институции и секојдневно...
Актуелно

Арсовски: Вицепремиерот за скандали Анѓушев не престанува да отвора нови сомнежи за криминал, не само во Македонија, туку и во Грција

Кога веќе Анѓушев молчи и одбегнува да даде одговори за скандалите кои се врзуваат за него во соседна држава, тогаш прашуваме дали јавноста...