Брисел

Пронајдени се 14 резултати на тема „Брисел“
Актуелно

Силјановска Давкова: Во Брисел се разговараше за потребата за демократизација и надминување на авторитарните тенденции во Македонија

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за Претседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова во вестите на Алфа Телевизија...
Актуелно

Продолжува работната посета на Мицкоски и Силјановска во Брисел: Граѓаните се се` понезадоволни, а тоа е индикатор дека е потребна економска преродба

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и денес заедно со кандидатот за Претседател на Република Македонија Гордана Силјановска...
Актуелно

Мицкоски од Брисел: Заев и СДСМ се светат на секој кој мисли различно од нив, Македонија нема иднина со вакви политичари

Генерално разговаравме за актуелната политичка состојба во Република Македонија, за следните претседателски избори кои што треба...
Актуелно

Мицкоски и Силјановска на средби со европратеници во Брисел: Македонија и граѓаните се во лоша состојба поради лошите политики кои ги спроведува владата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со делегација од ВМРО-ДПМНЕ, заедно со кандидатот за претседател на Република Македонија...
Актуелно

Мицкоски од Брисел: Република Македонија повеќе не е правна држава, се тргува со правото за реализирање на политички амбиции

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски придружуван од потпретседателот Александар...
Економија

Лидерите на над 50 земји се собираат во Брисел, за да ги разгледааат проблемите на моменталната трговија

Лидерите на над 50 земји од Азија и Европа денеска се собираат во Брисел, за да ги разгледааат клучните проблеми во областа на моменталната...
Актуелно

Николоски во Брисел: Прифаќањето на промената на Уставот беше црвената линија што ниту една друга Влада не ја помина, а тоа е една од главните причини зошто луѓето не го прифаќаат договорот

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ денес се обрати конференцијата на ЕПП насловена „ЕУ – Западен Балкан како заедно...