буџет

Пронајдени се 19 резултати на тема „буџет“
Актуелно

Арсовски: Буџетот кој криминогената власт го предлага за 2019-та година дополнително ќе ги осиромаши граѓаните

Буџетот кој криминогената власт го предлага за 2019 година е мегаломански, расипнички и дополнително ќе ги осиромаши граѓаните на Република...
Актуелно

„Дали полноќното шверцерско носење на ребаланс на буџетот значи прикривање на матните бизниси и економијата пред банкрот?“

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека Владата која лажно се преставува за транспарентна, на шверцерски начин далеку од очите на јавноста на нетранспарентен...