Димче Арсовски

Пронајдени се 14 резултати на тема „Димче Арсовски“
Актуелно

Арсовски: Криминалната Влада на СДСМ нема проект а да не го преплати и да не се обиде да стопи неколку милиони евра

Криминалната Влада на СДСМ нема проект а да не го преплати и да не се обиде така народски кажано да стопи неколку милиони. Овој пат претераа....
Актуелно

Арсовски: Дали некој во МВР прикрил дел од доказите и намерно ја саботирал и ја кочел истрагата за случајот со оддавање службена тајна?

Правосудниот систем во Република Македонија се распаѓа, обвинува Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. -Отфрлањето на кривичната...
Актуелно

Арсовски: Најголемо достигнување на Тасевски е што каубојски пукаше во Собранието, каде според Правилникот не смееше да носи пиштол

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека некрофилски расположена активистка на СДСМ која на полициските службеници им порачуваше Куманово да...