Економија

Пронајдени се 243 резултати на тема „Економија“
Актуелно

(Документи)АНЃУШЕВ НЕЗАКОНСКИ ПЕЧАЛЕЛ И ОД ПСИХИЈАТРИСКА БОЛНИЦА: „Брако“ добила 2.5 милиони денари без тендер, во четири очи!

Компанијата „Брако“ која е во сопственост на вице-премиерот Кочо Анѓушев, по неговото стапување на функција добила вкупно 2.5 милиони...
Економија

Мицевски: Скандал од невидени размери е што владата вработува 6.000 партиски војници на товар на државниот буџет

Непочитувањето на законите во Република Македонија е во сите пори на општеството. Организирано и без срам, се злоупотребуваат буџетски...
Економија

Арсовски: Како владата додели 40 илјади евра повеќе од соопштеното во сомнителна постапка за пропадната прослава за НАТО?

  И после 1 месец од скандалозната прослава на СДСМ која пропадна бидејќи граѓаните не се согласуваат со штетниот договор со Грција,...