Говор

Пронајдени се 4 резултати на тема „Говор“
Актуелно

Мицкоски: Ни донесоа црнила и темнина, Ќе дојде денот кога ќе се срамат и ќе одговараат пред судот на народот

Слушам за многу закани и уцени, од “животот“ кој дојде во Македонија, а пекол ни го направија секојдневието. Дојде време полошо од времето...
Актуелно

„ВМРО-ДПМНЕ е единствената политичка опција која има и сила, знаење, мотивација и човечки потенцијал да им стави крај на неправдите и на неуспехот на нашата татковина“

ВМРО-ДПМНЕ во Македонскиот народен театар го одбележа Денот на македонската револуционерна борба. На настанот се обрати лидерот на...