Коалиција

Пронајдени се 3 резултати на тема „Коалиција“
Актуелно

Коалицијата предводена од СДСМ: Постигната согласност за заеднички кандидат за претседател, во интерес на сите граѓани

Партиите од Коалицијата предводена од СДСМ, на вечерашната работна средба постигнаа начелна согласност на лидерско ниво, да застанат...
Актуелно

Мицкоски на средба со претставници од политичките партии од Коалицијата: Власта доживеа дебакл и го загуби легитимитетот од народот

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со претставници од политичките партии од Коалицијата „За...