комити

Пронајдени се 8 резултати на тема „комити“
Актуелно

Комитите со остра порака по уставните измени: Нашата мајка штотуку беше силувана од 81 манијак, сите ќе одговараат пред судот на народот!

Навивачката група Комити се обрати по гласањето на уставните измени. Тие со остра порака се обратија до пратениците кои гласаа ЗА. Нивната...
Актуелно

„Комитите“ од институциите побараа правда за Саздовски за никогаш да не се повторат убиства по македонските улици

Саздовски, кој по неколкудневна кома предизвикана по физичкиот напад врз него од страна на три лица им подлегна на повредите, побараа...