Мицкоски

Пронајдени се 78 резултати на тема „Мицкоски“
Актуелно

Мицкоски: Со престојниот референдум, Заев сака да ја понижи Македонија и да го поништи референдумот од 8 септември 91та година

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и членови на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Делчево. На...
Актуелно

Мицкоски од Делчево: На маса е документ со кој Заев сака понижена Македонија и со кој губиме се што за нас е важно- не смееме да потклекнеме на лагите на власта

Бев во посета на Делчево, град кој силно ги чуствува последиците од хаосот кој го создава актуелната влада, на економски и политички...
Актуелно

Мицкоски: Заев е личност со најмал кредибилитет во државата да кажува граѓаните што да прават на 30ти, година ипол ја пустоши Македонија

Зоран Заев е личноста со можеби најмал кредибилитет во нашата држава која што има право да кажува што ќе прават граѓаните на 30 септември,...
Актуелно

Мицкоски од Берово: Граѓаните се разочарани и гневни, а во исто време револтирани на Заев- тој се бори да го смени името за да си ја задржи својата фотеља

Вечерва бев во Берово, граѓаните разочарани и гневни, а во исто време револтирани на Зоран Заев, пишува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан...
Актуелно

Мицкоски: Никој во историјата македонскиот народ не го камшикувал, па нема тоа да му го дозволиме ниту на Зоран Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со Федерика Могерини. По средбата истакна дека истата помина во еден пријателски...
Актуелно

Мицкоски: Владата со кампања лаже велејќи одете надвор зошто е бесплатно образованието, одете да имате бесплатно здравство, во исто време кога потпишува капитулација

– Излегува владата и прави кампања која што наликува на изборна кампања и им вели на граѓаните вака: Нас не не бидува да направиме нова...