Мицковски

Пронајдени се 40 резултати на тема „Мицковски“
Економија

Мицкоски до Заев: Наместо фингирани дебати со твоите потпретседатели, ајде на вистински ТВ дуел каде ќе ги споредиме моите принципи и твоите штетни политики

(ФБ статус на Христијан Мицкоски) Вечерва бев во Неготино каде многу видливо е разочарувањето во лицата на граѓаните, што од тешкиот...
Актуелно

Мицкоски: Со Договорот го губиме идентитетот, срушени се преговарачките позиции и се дава можност Грција да не блокира за во ЕУ

Овој Договор има многу недостатоци, но има три клучни работи зошто е катастрофален, истакна во вечерашното гостување во емисијата „Клик...
Актуелно

Средба на Мицкоски со дијаспората: Сојузот ги смета договорот и референдумот за антимакедонски, противуставни, противправни и репресивни

Делегација на Сојузот на македонски здруженија од дијаспората, предводена од Застапникот Игор Александров, вчера оствари средба со...
Актуелно

Интервју на Мицкоски за хрватски „Вечерњи лист“: Договорот со Грција ја брише Македонија и го менува нејзиниот идентитет

Македонија се наоѓа во многу турбулентен период. На 30-ти септември треба да се одржи референдум на кој народот ќе одлучи за договорот...
Економија

Мицкоски: Учебниците каснат, образованието крахира, имаме демографска катастрофа, децата и младите се нашата најголема вредност и тие заслужуваат подобро

Денес за многумина од вас е посебен ден, бидејќи вашите деца го имаат првиот училишен ден. Тоа значи посебна радост и среќа за секој...