Наум стоилковски

Пронајдени се 27 резултати на тема „Наум стоилковски“
Актуелно

„Заев и СДСМ кукавички избегаа од избори затоа што знаат дека жестоко ќе ги загубат, а народот ќе ги казни за сите штетни политики“

Зоран Заев и СДСМ кукавички избегаа од избори. Бегаат од избори затоа што знаат дека жестоко ќе ги загубат, а народот ќе ги казни за сите...
Актуелно

Стоилковски: Нема раст на економијата, лебот поскапе, земјоделците протестираат- слика која што не сме ја виделе десетина години

Оваа црна власт за една намена го покажува своето вистинското лице- дека не водат грижа за економски ранливите категории. Поскапува...
Актуелно

Стоилковски: Дали мајката на Костадин Костадинов која е вработена во струмичката администрација намерно ги доведувала своите фирми во неликвидна состојба фирми за лична добивка?

Продолжуваме со честитките кон власта за успешниот придонес кон европеизацијата на општинските администрации преку вработувања на...
Актуелно

Стоилковски: Колку се зголемени приходите на компанијата Секе на Савидис по 2017 година односно откако Заев ја презеде власта?

Поминуваат месеци откако лично Зоран Заев со функција премиер, изјави дека има сведочења дека руски бизнисмени или бизнисмен делел...
Актуелно

Стоилковски пред седиштето на СДСМ: Ова е центарот на грозоморието во кое што е втурната Република Македонија

Зад мене е центарот на грозоморието во кое што е втурната Република Македонија. Зад мене е центарот на акцијата за обезличувањето на...
Актуелно

Стоилковски: Граѓаните со апстиненција испратија гласна порака дека договорот не се прифаќа, таа треба да биде почитувана од сите

Има најмалку 30 причини зошто однесувањето на оваа криминална власт се оценува како насилство над демократијата, насилство над уставниот...