осуда

Пронајдени се 3 резултати на тема „осуда“
Актуелно

„Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува монтираниот политички процес и бара Државен јавен обвинител на предлог на опозицијата“

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ најостро го осудува монтираниот политички процес во кој се...
Актуелно

Заев го осуди Анѓушев по инцидентот со новинарите: „Тој како професор често го користи фломастерот“

Премиерот Зоран Заев го осуди однесувањето на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев кој на брифинг фрли фломастер кон новинарите. -Разговаравме...