партиски вработувања

Пронајдени се 8 резултати на тема „партиски вработувања“
Актуелно

Врие од непотизам и партиски вработувања во Гостивар: Граѓаните револтирани, членството на СДСМ со порака до Заев

Гостивар изгледа е заразен со епидемија на непотизам. Како што дознава КУРИР, низа скандалозни вработувања се случени во изминатиов...
Актуелно

Нелоски: Единствено нешто што донесе оваа влада е вработување на ќерките и синовите на пратениците од СДСМ

Владимир Нелоски, член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во емисијата Отворено на ТВ Алфа истакна дека актуелната...