референдум

Пронајдени се 69 резултати на тема „референдум“
Актуелно

Михајловски: Колку и да не делат, на какви и да не делат, ете тие 1 200 000 се обединети во една идеја – Македонија

Македонскиот актер Тони Михајловски денеска преку фејсбук го поздрави народот македонски кој, како што напиша, победи. Тој напиша: Колку...
Актуелно

Иванов: Референдумот не е анкета, одлуката на граѓаните обврзува, Собранието таа одлука мора да ја почитува

Референдумот не е анкета. Одлуката на граѓаните обврзува, е пораката што претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, попладнево...