САД

Пронајдени се 87 резултати на тема „САД“
Банкарство

„Сосиете Женерал“ казнета во САД со 1,34 милијарди долари поради непочитување американски економски санкции

Француската банка „Сосиете Женерал“  денеска беше казнета од американските агенции со 1,34 милијарди долари, бидејќи според американските...