стоилковски

Пронајдени се 25 резултати на тема „стоилковски“
Актуелно

Стоилковски: СДСМ ја поистоветува државата со партијата и прави класична злоупотреба на државни ресурси за партиски цели

СДСМ ја поистоветува државата со партијата. Прави класична злоупотреба на државни ресурси за партиски цели. Граѓаните им ги плаќаат...
Актуелно

„СДСМ донесе црнила за граѓаните, Заев ја погази македонската економија, со намера да го држат општеството во заложништво“

Октроираната власт за неполни две години ја зави Република Македонија во Црнила. Оваа власт за една намена не е свесна дека Македонија...
Актуелно

„Срамно е што изостанува реакција на институциите околу сведоштвата на Андов кој директно го посочи Фрчкоски како инволвиран во атентатот на Киро Глигоров“

Државата мора да покаже интерес и да отвори истрага за атентатот над поранешниот претседател на Република Македонија, Киро Глигоров....
Актуелно

Стоилковски: До 20 проценти поскапува лебот во Македонија, новото поскапување се надоврзува на сите црнила во земјава

До 20 проценти поскапува лебот во Република Македонија. По сите проблеми во сите гранки на земјоделството, на ред дојдоа и проблемите...
Актуелно

Стоилковски: Апелација да ги земе предвид фактите на одбраната на Јанакиески и Божиноски и да ги отфрли одлуките за притвор

Апелациониот суд утре мора да ги земе предвид фактите на одбраната на Миле Јанакиески и Кирил Божиноски, и да донесе решение во кое...