Водно

Пронајдени се 10 резултати на тема „Водно“
Актуелно

„Го сакам Водно“: Се касапат брези, за да прават коридор за гасовод, чиниш „Партизанска“, Булевар сосе тротоари, среде шума

Граѓанската иницијатива „Го сакам Водно“ на својот Фејсбук профил објави статус посветен на исечените брези поради градењето на...
Актуелно

„Нема да има соголување на Водно, кај што има паркови нема нови згради…“: Што ветуваше Шилегов, а каква е состојбата на терен?

Едно беше ветувано во предизборниот период пред локалните избори, друга е фактичката состојба сега не терен. Тоа може да се констатира...
Економија

Граѓаните за спас на Водно до Шилегов: Каприциозни сме затоа што не дозволуваме да се уништува заштитено подрачје, кога има алтернативи?

Од граѓанската иницијатива „Го сакам Водно“ со отворено писмо до градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов порачуваат дека навредите...
Актуелно

Ќе има ли јавна дебата за гасоводот на Водно? Реџепи засега вели дека нема да прифати, Макрадули прифаќа, од кај Шилегов молк

На сртот на планината Водно веќе е започната изградбата на гасоводот, против кој се повеќе граѓански организации, но власта не отстапува...