Заедничка Македонија

Пронајдени се 3 резултати на тема „Заедничка Македонија“
Актуелно

Мицкоски: „За заедничка Македонија“ 80 дена мирно протестираше затоа што луѓето знаеа дека кога Заев ќе формира влада следува црн живот

Ќе не убедуваат дека овие од 27-ми април биле со маските. Не бре луѓе, тоа се патриоти, загрижени луѓе, кои што тоа време 80 дена маршираа...
Актуелно

,,За подобра Македонија“: Република Македонија се движи во целосно погрешен правец, а држвата се уназадува на секое поле

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со партнерите од коалицијата „За подобра Македонија“. Како...