Актуелно 26.01.2019 11:28

Укината забраната за камиони на Плетвар

Укината забраната за камиони на Плетвар

Укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Прилеп – Градско преку планинскиот превој Плетвар.

Како што информира АМСМ, забраната е укината од 9:40 часот.