Мозаик 28.03.2021 23:08

Уличарски потег на Несторовски: Ќутете, пи*ка ви матер! (ВИДЕО)

Уличарски потег на Несторовски: Ќутете, пи*ка ви матер! (ВИДЕО)

Наместо да се израдува на јубилејниот 10-то погодок во дресот со националниот грб, центарфорот на Удинезе реши со сочна пцовка да ги навреди македонските навивачи кои го критикуваа за очајните партии на последните неколку натпревари.

Веднаш по голот, се создаде лавина реакции на социјалните мрежи поради овој негов непромислен потег.

Се чека реакција на селекторот Игор Ангеловски, дали ќе го санкционира овој уличарски потег на Несторовски.