Живот 01.03.2021 14:44

ВЕДНАШ ЗАПИШЕТЕ ГО РЕЦЕПТОВ: Жена (60) го подобрила видот, го исчистила црниот дроб и дебелото црево!

ВЕДНАШ ЗАПИШЕТЕ ГО РЕЦЕПТОВ: Жена (60) го подобрила видот, го исчистила црниот дроб и дебелото црево!

Со годините, метаболизмот и видот – системот за варење почнува да работи послабо, а видот полека се намалува.

Но, има луѓе кои не сакаат да попуштат под притисокот на стареење и постојано бараат нови начини да го подмладат телото и да ги спречат знаците на стареење.

Една од нив е 60-годишна жена, која го нашла решението во природата, односно во комбинација на неколку здрави намирници.

Со оваа мешавина успеала да го исчисти блокираното дебело црево, маснотиите од црниот дроб и значително да го подобри видот!

Состојки:

– 2-3 цвекла
– 2 кромида
– малку маслиново масло
– малку оцет
– малку сол

Подготовка:

Излупете го цвекло и варете го додека не омекне (не мора целосно да зоврие, доволно е да се вари околу десет минути).

Вареното цвекло исецкајте го на парчиња и ставете го во сад.

Повторете го истиот процес со кромидот, а потоа додадете масло, оцет и сол.

Јадете го ова секој ден и ќе бидете воодушевени од брзиот резултат!