Актуелно 10.09.2019 21:42

ВИДЕО: Новинарите не сакаат изјава од Заев

ВИДЕО: Новинарите не сакаат изјава од Заев

Во Собранието трае средбата меѓу премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на која ќе се обидат да најдат решение за Законот за јавно обвинителство и на која ќе се разговара за предвремени избори.

Но пред почетокот на средбата премиерот Зоран Заев сакаше да даде изјава за медиумите но новинарите незаинтересирано му порачаа изјава да даде по средбата.

Погледнете како изгледаше тоа: