Актуелно,Мозаик 24.11.2018 12:12

Викенд временска прогноза- во понеделник дожд

Викенд временска прогноза- во понеделник дожд

Умерено до значително облачно со појава на магла по котлините- вакво време, проследено со слаб до умерен југоисточен ветер, не` очекува денеска.

Во Скопје дневната температура ќе достигне до 10 Целзиусови степени, во Маврово 9, Охрид 12, Прилеп и Кавадарци 11, Крива Паланка и Берово 8, Дојран 14…

Утре пак, времето ќе биде претежно облачно со повремен дожд поинтензивен на запад. Ќе дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер. Дневните температури ќе се движат од 8 во Маврово и Берово, 9 во Охрид, 10 во Скопје до 12 во Кавадарци и 15 во Гевгелија.

Температурата ќе се движи од 1 степен, па се до 14 степени.

Додека во понеделник времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Температурата ќе биде во интервал од 3 до 10 степени.