Актуелно 14.10.2018 10:46

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност.

Времето денеска  сончево со мала до умерена облачност.

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Дневните температури ќе се движат од 18 до 27 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 24 степени.

Во наредните денови продолжува периодот на сончево време со мала до умерена локална облачност. Утрата ќе бидат студени, а дневните температури без позначителни промени и ќе се задржат малку над просекот за овој период од годината.