Економија 18.09.2023 11:12

Вучиќ откри кои производи поевтинуваат во Србија

Вучиќ откри кои производи поевтинуваат во Србија

Српскиот претседател Александар Вучиќ во телевизиско гостување зборувајќи за кампањата „Добра цена“, донесе кошница со дел од основните производи кои во наредниот период ќе имаат пониски цени во маркетите, пренесува Телеграф.рс. Ова е списокот на артикли кои ќе бидат поевтини:

Домашен мармалад – од 290 динари на 190 динари

Џем од јагоди – од 329 на 229 динари

Сончогледово масло – од 160 динари на 144 динари

Брашно ТИП 500 – од 79 динари на нешто повеќе од 50 динари

Петит бисквити – од 180 динари на 119 динари

Сирењето „Сирко“ – од 217 на 159 динари

Грав – од 340 на 250 динари

Грашок – од 180 на 139 динари

Зелка – од 99,99 на 69 динари

Маргарин „Добро утро“ – од 103, на 79 динари

Виршли – од 109 на 79 динари

Паштета од црн тетреб – од 75 динари на 49 динари

Кромид – од 99 динари на 79 динари

Сапун – од 49 динари на 30 динари

Паста за заби – од 150 на 99 динари