Живот 30.01.2019 12:12

За Шкорпиите прилив на пари, за Близнаците големи проблеми – хороскоп за 30 јануари

За Шкорпиите прилив на пари, за Близнаците големи проблеми – хороскоп за 30 јануари
Backdrop on the subject of astrology, child birth, fate, destiny, future, prophecy, horoscope and occult beliefs composed of Zodiac symbols, gears, lights and abstract design elements

ОВЕН

Работa: Може да очекувате мал конфликт со работните соработници денеска. Можни се некои непријатни околности.

Љубов: Се чувствувате осамено и потребни ви се промени на љубовно поле.

Здравје: Чувајте ги бубрезите и посетете лекар поради контрола.

БИК

Работа: Имате многу обврски пред себе во текот на денешниот ден, па правилна организација ви е многу важна.

Љубов: Ако сакате да дојдете до некои нови познанства, важно е повеќе да се посветите на друштво.

Здравје: Ослабен имунитет.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е да имате компликации на работен план. Пред вас се проблеми кои нема да можете сами да ги решите.

Љубов: Сосема неочекувано ќе ве сретне вашата стара симпатија. Ќе ви се разбудат емоции.

Здравје: Мали проблеми со аритмија.

РАК

Работа: Денешниот ден на некој начин може да ви биде тежок, па немојте сега да почнувате нови работи.

Љубов: Саканата личност често ве нервира поради навиките кои ги има. Се чини дека малку повеќе нагло носите одлуки.

Здравје: Немојте да се изложувате на голем напор.

ЛАВ

Работа: Ќе го остварите она кое што ќе го сакате на работното поле и тоа без поголеми компликации. Пред вас е генерално поволен ден.

Љубов: Не сте сигурни како да ги прифатите промените кои ги приметувате кај вашиот партнер.

Здравје: Чувствителен кардиоваскуларен систем.

ДЕВИЦА

Работа: Очекувајте стабилизација по ова поле. Поволен ден да поттикнете решавање на некои важни прашања.

Љубов: Потребно ви е повеќе разбирање од страна на партнерот. Понекогаш имате впечаток дека недостасува поддршка.

Здравје: Проблеми со стомакот.

ВАГА

Работа: Проблемите кои сте ги имале на работа ќе успеете да ги решите многу лесно отколку порано. Поволен ви е денот.

Љубов: Важно е на саканата личност да и покажете дека ќе и пружите доволно трпение и разбирање.

Здравје: Болки во грлото.

ШКОРПИЈА

Работа: Ќе добиете прилив на пари денеска. Ве очекува можност и да завршите некои важни работни разговори.

Љубов: Ситуацијата помеѓу вас и саканата личност не е онаква каква што сакате.

Здравје: Засилен апетит.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ако добро се потрудите, ќе успеете да остварите подобрување на околностите.

Љубов: Можно е на некој начин да сте се оддалечиле од партнерот, но и натаму се сакате.

Здравје: Проблеми со вртоглавица.

ЈАРЕЦ

Работа: Наскоро ќе ви се отвори шанса да склопите некое партнерство кое ќе биде значајно за вас.

Љубов: Можно е емоциите да ве влечат назад, кон некоја личност од минатото.

Здравје: Можни проблеми со несоница.

ВОДОЛИЈА

Работа: Добивате она што сте очекувале и задоволни сте од околностите на полето работа. Не очекувајте проблеми.

Љубов: Одлично се сложувате и немате проблеми со комуникацијата со партнерот.

Здравје: Земајте повеќе витамини и минерали.

РИБИ

Работа: Ќе се потрудите да се посветите на работата, иако можеби денеска не сте многу расположени.

Љубов: Избегнувајте кавги со саканата личност затоа што може да завршат неочекувано лошо за вас.

Здравје: Чувствителни сте и здравјето ви е лошо.