Актуелно 13.02.2019 21:10

ЦРН ДЕН ЗА МАКЕДОНИЈА: Бројката на загинати кај Тетово се искачи на 14 лица

ЦРН ДЕН ЗА МАКЕДОНИЈА: Бројката на загинати кај Тетово се искачи на 14 лица

Министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека 14 лица загинаа во страшната автобуската несреќа на автопатот Скопје – Тетово, кај Ласкарци.

Седум починаа на лице место, а останатите во скопските болници.

Министерот кажа дека идентитетот сеуште се утврдува на жртвите.

Како што кажа тој има многу повредени, кои се распоредени низ болниците