Актуелно 10.03.2019 15:23

Двајца скопјани каснати од куче

Двајца скопјани каснати од куче

Вчера во 13:35 часот во Полициската станица Центар Н.В.(63) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 12:00 часот на улицата “Кеј 13-ти Ноември“ бил каснат од куче-скитник во пределот на левата нога.

Во 20:50 часот во Полициската станица Карпош Д.П.(30) од Скопје вчера пријавил дека на 8 март 2019 година околу 02:30 часот на булеварот „Партизански Одреди“ во близина на мостот „Обединети Нации“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната рака.