Мозаик 23.05.2018 10:05

Гости на кралската венчавка ги продаваат своите поклони на интернет

Гости на кралската венчавка ги продаваат своите поклони на интернет

Девет торбички со поклони кои гостите на венчавката на принцот Хари и Меган Маркл ги добија за спомен се најдоа на интернет аукција на сајтот И-беј.

Некои веќе ја надминаа цената од 1.000 фунти, односно 1.100 евра, пренесува Би-Би-Си.

Сите гости повикани на венчавката во замокот Виндзор, кои останаа надвор од капелата добија поклони, Вкупно беа поделени 2.640.

Меѓу поклоните и сувенирите кои имаше и шишенца со вода, чоколадни пари, магнет за фрижидер, беџ и ваучер за продавница за поклони во замокот Виндзор.

Меѓутоа, 600 госит кои присуствуваа на церемонијата во капелата, меѓу кои беа и познати личности како Дејвид и Викторија Бекам, Опра Винфри и Џорџ и Амал Клуни, кои не ги добија овие торбички.