Актуелно 21.02.2019 22:00

Јанакиески вратен во затворот во Шутка

Јанакиески вратен во затворот во Шутка

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески вечерва е вратен во Шутка, потврди  директорот на затворот, Ѓоко Котевски.

Тој повеќе часа беше во ГОБ „8-ми Септември“ откако беше претепан во притворското одделение на затворот.