Актуелно 10.02.2019 13:07

Куче скитник нападна 80 годишна жена

Куче скитник нападна  80 годишна жена

На 09.02.2019 година во 14:10 часот во Полициската станица Демир Хисар од страна на лекар од Итна медицинска помош-Демир Хисар било пријавено дека кај нив лекарска помош побарало лицето А.М.(80) од с.Сопотница која била касната од куче-скитник во пределот на десната нога.