Живот 26.10.2018 19:16

Лек кој лекува грип за неколку часа

Лек кој лекува грип за неколку часа

Грипот владее а вие се чувствувате немоќно? Не се грижете, ви откриваме еден стар лек кој го користеле и нашите баби, а тој ќе ви помогне вашите симптоми да исчезнат за неколку часа. Сите го имате во домот!

Истражувањата покажуваат дека настинките можеме да ги решиме за само неколку часа со помош на лукот кој е богат со селен и витамин Ц.

Доколку го консумирате сега за неколку часа ќе се активираат гени кои се вклучени во производството на бели крвни зрнца, кои пак, го зајакнуваат имунолошкиот систем.

Доколку се плашите од непријатниот мирис, и за тоа постои решение, а тоа е сокот од лимон кој го елиминира непријатниот здив.