Мозаик 01.06.2018 12:03

Меланија никој не ја видел три недели, таа објави твит

Меланија никој не ја видел три недели, таа објави твит

Поминаа скоро три недели откако првата дама на САД, Меланија Трамп, не се појавила во јавност, забележа Си-ен-ен. Сега таа се обиде да ги заузда шпекулациите за нејзиното здравје.
На твитер таа објави дека се чувствува олдично и дека е во Белата куќа каде работи напорно за децата и американските семејства.

– Гледам дека медиумите работат прекувремено шпекулирајќи каде сум и што правам. Тука сум, во Белата куќа, со моето семејство, се чувствувам добро и работам напорно за доброто на децата и американскиот народ – се наведува во твитот на официјалниот профил на првата дама.

Сепак, таа повторно не излезе во јавност, оставајќи ги скептиците и понатаму да се прашуваат дали е се во ред со нејзиното здравје и дали постои некој проблем. Отсуството на Меланија од јавноста предизвика шпекулации и дека таа можеби се отселила во Њујорк.
Меланија Трамп последен пат во јавност се појавила на 10 мај, кога им посакала добредојде на тројцата американски заложници во Северна Кореја, а неколку дена потоа била примена во болница, каде, според официјалните информации, имала операција на бенигна бубрежна состојба.