Актуелно 30.09.2018 17:38

Милошоски: Заев објави статус, а откако ги виде поразителните бројки го избриша

Милошоски: Заев објави статус, а откако ги виде поразителните бројки го избриша

Во 16,30 Зоран Заев напиша твит „денес е нов празник на државата и граѓаните ќе донесат јасна одлука“ на референдумот за смена на името и Уставот на државата. Откако ги виде поразителни бројки од 20% излезеност до 16ч и гласот на незадоволство од гласачите, го избриша твитот, ова денеска на својот Твитер профил го објави Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ.