Актуелно 01.03.2019 13:25

МВР се уште трага по оние кои пукаа вчера во близина на ТЦ „Лептокарија“

МВР се уште трага по оние кои пукаа вчера во близина на ТЦ „Лептокарија“

На 28.02.2019 околу 18.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булевар „Партизански Одреди“, во близина на Трговскиот центар „Лептокарија“, имало пукање од лица кои биле со две возила.

Веднаш се упатени полициски службеници и извршен е увид. Траги од крв не биле пронајдени, а нема ниту пријава за повредени лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.