Актуелно 06.11.2018 11:59

МВР со детали за трагедијата во Гостивар

МВР со детали за трагедијата во Гостивар

Околу 19,15 часот вчера било пријавено дека во Гостивар, 17 годишнa девојка од село Здуње, гостиварско, бегајќи од кучиња-скитници, паднала во водите на реката Вардар во близина на мостот.

Веднаш по добивањето на пријавата, преземени се мерки за пронaоаѓање.

Во 22,30 часот девојката е пронајдена почината во близина на мостот во село Балиндол, гостиварско.

Извршен е увид и по наредба на јавен обвинител телото е предадено за обдукција.