Мозаик 13.05.2024 12:45

Неделен хороскоп од 13 до 19 мај 2024 година

Неделен хороскоп од 13 до 19 мај 2024 година

Дознајте што предвидува вашиот неделен хороскоп за оваа недела на работното место, во љубовта и какво ќе биде вашето здравје.

Овен (21.3 – 20.4)

Работа: Оваа недела го подготвувате теренот за деловен потфат кој долго време го окупира вашето внимание. Позицијата на вашиот владетел ретрограден Плутон и Јупитер, планетите на моќта и парите, ви носи шанси значително да ги зголемите вашите приходи. Во времето на првиот квартал на Месечината во Лав, 15 мај, успех ги чека Овните од третата деценија кои се занимаваат со уметност, особено со глума, филм и спорт.

Љубов: Спојот на Уран и Венера, планетата на љубовта која управува со вашиот емотивен живот, внесува тензија во врската со саканата личност и носи љубоморни сцени и расправии поради нејзината посесивност. Доколку сте во брак или долга врска, ве очекуваат пријатни заеднички моменти или одење на патување со партнерот.

Здравје: Неумереност во храната и пијалоците.

Бик (21.4 – 21.5)

Работа: Во текот на првиот квартал од Месечината во Лав (што се случува еднаш годишно), на 15 мај, ви се појавуваат ненадејни можности да заработите пари преку семејни активности, недвижнини, градежништво, трговија со органска храна, накит или антиквитети, дизајн, мода. Уран, Јупитер и Сонцето во вашиот знак носат неочекувано патување во странство, а позицијата на вашиот владетел носи непланирани трошоци.

Љубов: Шест планети во вашиот знак минуваат над Алгол, па нема да можете да останете незабележани во друштво на спротивниот пол. Позицијата на Марс, владетелот на вашиот љубовен живот, сугерира да влезете во страсна романса со некој кој носи униформа на работа. Зафатените Бикови ги очекуваат страсни моменти со саканата личност.

Здравје: Проблеми со алергија.

Близнаци (22.5 – 21.6)

Работа: Неделата пред вас е знак на подготовки за реализација на важни деловни проекти. Стелиумот на Уран, Јупитер и Сонцето во Бик ви носи поддршка од влијателни луѓе, но внимавајте, тие не се шега. Првиот квартал на Месечината во Лав на 15 мај формира триго за вашиот владетел Меркур, кој влегува во Бик истиот ден, што ви носи приход преку споредна или со скратено работно време.

Љубов: Венера, планетата на љубовта која владее со вашиот емотивен живот, се приближува до непредвидливиот Уран и опасниот Алгол во 12-тата куќа, што најавува турбуленции во односите со саканата личност. Можни се ненадејно раскинување, неочекувана разделба од партнерот, но и љубоморни сцени поради неговата посесивност.

Здравје: Проверете го вашиот хормонален статус.

Рак (22.6 – 22.7)

Работа: Со многу планети во Бик, во втората половина од неделата имате големи шанси да ги зголемите приходите преку контакти со странци, пријателства и големи здруженија. Во текот на првата четвртина од вашиот владетел Месечината во Лав (еднаш годишно), на 15 мај, кога Меркур, планетата на комуникацијата и озборувањето, влегува во Бик, бидете повнимателни на кого му верувате.

Љубов: Во овој период зафатените Ракови очекуваат изненадување на емотивен план, а слободните флертуваат со харизматична личност. Потребата да се преувеличува и драматизира врската со партнерот може да биде причина за проблеми во врската. На крајот на неделата, можно е да сретнете стара симпатија која сака повторно да влезе во вашиот живот.

Здравје: Подложност на инфекции.

Лав (23.7 – 22.8)

Работа: Нагласениот знак Бик со пет планети, вклучувајќи го и вашиот владетел Сонцето, во втората половина од периодот ви носи значителни промени на работното место. Првата четвртина месечина во вашиот знак се формира на 15 мај, во исто време кога Меркур, владетелот на вашите планови, влегува во Бик и ви носи профитабилна понуда за работа. Сепак, внимавајте да не ве измамат лажни ветувања.

Љубов: Стелиум од Јупитер, Сонцето и Уран во десеттата куќа навестува дека влегувате во романса со зафатена личност која често патува или живее во странство. Доколку сте во долга врска, однесувањето на партнерот може да биде причина за љубомора, раскинување на контакти, ненадејно раскинување, но и помирување.

Здравје: Болка во грбот.

Девица (23.8 – 22,9)

Работа: Во првата половина од неделата се препорачува внимателност со финансиите, особено ако планирате да инвестирате во нови проекти. Првиот квартал на Месечината во Лав на 15 мај прави триаголник со вашиот владетел Меркур во Бик, што ви носи дополнителни извори на приход преку бизнис поврзани со патувања и контакти со странци. Треба да бидете потолерантни кон соработниците и колегите.

Љубов: Слободните Девици, на пат, на предавање или преку роднина, можат да запознаат харизматичен, но зафатен човек. Оние во брак или со долгогодишен партнер ви подготвуваат изненадување, особено ако се работи за Бик или Рак. На крајот од периодот, некој ќе сака да ја премине границата на пријателство со вас. Риба мисли на вас.

Здравје: Подложност на инфекции.

Вага (23.9 – 22.10)

Работа: Вашиот бизнис и владетел на вашите финансии, Венера, блиску до Уран, ви носи неочекувана заработка преку уметнички определби, мода, дизајн и алтернативни форми на лекување. Сепак, треба да бидете повнимателни доколку планирате нови инвестиции. Во текот на првиот квартал на Месечината во Лав, 15 мај, може да постигнете договор поврзан со подобра позиција или унапредување на работа.

Љубов: Аспекти на ретроградниот Плутон, планетата на страста и доминацијата, која управува со вашиот љубовен живот, негативно влијае на комуникацијата со саканата личност. Слободните Ваги во втората половина од периодот ги очекуваат ненадејна средба со некој кој ќе им остави силен впечаток. Еден стар љубител сака да те види.

Здравје: Опасност во сообраќајот.

Скорпија (23.10 – 22.11)

Работа: Во моментот на првиот квартал на Месечината во куќата на кариерата (што се случува еднаш годишно), на 15 мај, кога влијанието на Меркур слабее со влегувањето во Бик, треба да бидете повнимателни во комуникацијата со претпоставените. Избегнувајте непотребни трошоци кон кои сте склони оваа недела, доколку се занимавате со пишување, закон, давање услуги или активности кои вклучуваат чести патувања.

Љубов: Тројната спојка на Уран, Јупитер и Сонцето, во куќата на партнерството, ве поттикнува што побрзо да донесете одлука поврзана со заедничкиот живот со саканата личност. Транзитот на Венера, која управува со вашиот емотивен живот, над Уран и Алгол носи љубоморни сцени поради однесувањето на саканата личност.

Здравје: Болка во грбот.

Стрелец (23.11 – 21.12)

Работа: Спојот на вашиот владетел Јупитер, Уран и Сонцето во Бик ви носи пари преку приватен бизнис, градежништво и зделки за недвижнини. Во текот на првата четвртина од Месечината во Лав, на 15 мај, родените на крајот на знакот ги очекуваат преговори или договори за нови креативни или спортски проекти. Сепак, немојте веднаш да скокате и внимателно да ги проучувате сите аспекти на бизнисот.

Љубов: Слободните Стрелци, во втората половина од периодот, можат да запознаат млад човек на кратко патување или преку Интернет. Зафатените луѓе можат да влезат во расправија со партнерот поради неговата неискреност. Влегувањето на Меркур, владетелот на вашиот емотивен живот, во Бик на крајот на неделата носи можност за романса на работа.

Здравје: Внимавајте зад воланот.

Јарец (22.12 – 20.1)

Работа: Нагласената куќа на креативноста и среќните околности, со дури пет планети, во втората половина од периодот, ја зголемува вашата мотивација кога станува збор за голем социјален проект. Во времето на првиот квартал на Месечината во астролошката куќа на финансиите, на 15 мај, можете да ги зголемите приходите преку ризични занимања и занимања со пари. Слушајте го советот на еден Бик.

Љубов: Аспекти на Месечината, владетелот на партнерските односи, на крајот на неделата предлагаат да се сретнете со некој кој доаѓа од долго патување или често патува поради работа. Многу планети во куќата на љубовта ви носат додворување на зафатена личност на чиј шарм тешко ќе му одолеете. Можен прекин или ненадеен прекин на комуникацијата со партнерот.

Здравје: Проблеми со стомакот.

Водолија (21.1 – 19.2)

Работа: Спојот на вашиот владетел Уран со Јупитер и Сонцето во четвртата куќа, ви носи неочекувани придобивки преку семејните активности, трговијата со органски производи, недвижен имот. Во времето на првиот квартал на Месечината во седмата куќа, 15 мај, ве очекува успех доколку вашето занимање е поврзано со медиумите, правото, дипломатијата, вклучувањето во големи здруженија.

Љубов: Нагласениот знак на Бик, во овој период, предупредува на конфликти со брачниот другар и членовите на семејството, чија причина би можеле да бидете вие. Меркур, владетел на љубовниот живот, во втората половина од неделата, на слободните Водолии им носи средба со шармантна личност, преку роднини или соседи. Лав мисли на тебе.

Здравје: Дополнителна претпазливост зад воланот.

Риби (20.2 – 20.3)

Работа: Спојот на вашиот владетел Јупитер со Уран и Сонцето во домот на бизнисот ви носи заработка преку контакти со странци од прекуокеанските земји. Во времето на првиот квартал на Месечината во Лав, 15 мај, се препорачува дополнителна претпазливост во односите со колегите, како и со документацијата, договорите, бидејќи некој може да се обиде да ве измами. Слушајте ги советите на Јарец и Рак.

Љубов: Меркур, владетелот на партнерските односи, по 15 мај им носи на слободните Риби средба со атрактивна личност преку социјална мрежа, на кратко патување или на предавање. Транзитот на дури четири планети преку опасното својство Алгол ја отежнува комуникацијата со саканата личност, поради неговата посесивност.

Здравје: Ревматски нарушувања.