Економија 15.01.2019 11:15

Независниот пратеник Фокас се приклучи во пратеничката група на Каменос

Независниот пратеник Фокас се приклучи во пратеничката група на Каменос

Пратеникот од Солун, Аристидис Фокас, кој во 2015 беше избран од Сојуз на централисти, а од септември минатата година е независен пратеник, утрово и се приклучи на пратеничката група на Независни Грци, јави дописничката на МИА од Атина.

-Му посакуваме добредојде на пратеникот од Солун, Аристидис Фокас во пратеничката група на Независни Грци, напиша Каменос на неговиот официјален Твитер профил.

МИА