Актуелно 31.01.2019 13:02

Од утре голема промена на времето: Викендов температури и до 15 степени

Од утре голема промена на времето: Викендов температури и до 15 степени

Од утре, ќе имаме голем пораст на температурите, кои за време на викендот ќе се искачат и до 15 степени што ќе предизвика топење на снегот.

Во сабота ќе биде умерено облачно, претпладне со магла по одделни котлини. Во текот на денот ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер.

Додека пак, во недела ќе биде претежно облачно со умерен до засилен југоисточен ветер.