Актуелно 11.02.2019 11:09

Пожар избувнал во затворот во Идризово

Пожар избувнал во затворот во Идризово

Пожар избувнал утрово во затворот во Идризово.

Како што соопштија од Противпожарната бригата-Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

Причинета е штета од околу 15 000 денари, а пожарот бил ставен под контрола за еден час, соопштија од противпожарната бригада.