Актуелно 13.02.2019 11:42

Приведен маж од Косово: Низ Скопје пренесувал пакети со лекови

Приведен маж од Косово: Низ Скопје пренесувал пакети со лекови

При проверка во багажниот дел на возилото биле пронајдени повеќе пакети со лекови.

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволена трговија“, казниво  по член 277 од Кривичниот законик, Р.А. бил приведен во Полициската станица Чаир за понатамошна постапка.