скопје

Пронајдени се 50 резултати на тема „скопје“
Актуелно

Скопје и Атина го информираа Гутереш дека стапија во сила Договорот од Преспа и името Република Северна Македонија

Скопје и Атина вчера доставија заедничкото писмо до генералниот секретар на ООН Антонио Гутереш со кое го информираат за датумот на...
Актуелно

Токсичниот воздух во Скопје неверојатен причинител: После 30 години прв пат во експеримент не може да се забележи кој е пушач, а кој не

Првпат после 30 години, во редовен експеримент оваа година не можело да се забележи кој е пушач, а кој не, зошто 90% од студентите биле интоксицирани...