Актуелно 16.09.2018 11:36

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Штип

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Штип

Со почеток во 13.00 часот денеска ќе започне протестен марш во Штип во организација на ВМРО-ДПМНЕ.

Збирно место на протесниот марш е кај црквата Св. Никола во Штип.

Свое обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Од партијата ги покануваат граѓаните да им се придружат на овој протестен марш.