Актуелно 12.02.2019 00:17

Се врати снегот во Македонија: Во Скопје вечерва дожд, а еве каде во моментов вее снег!

Се врати снегот во Македонија: Во Скопје вечерва дожд, а еве каде во моментов вее снег!

Вечерва во Македонија времето е врнежливо и студено.

На различни места низ земјава врне дожд и снег, а врнежите според УХМР ќе се прошират насекаде низ земјава и ќе бидат пообилни во западните и северните делови каде на планините и на повисоките места ќе преминуваат во снег.

Во моментов додека во врнежливото Скопје имаме дожд, снег има на Стража, Попова Шапка и Маврово.

Времето утре ќе биде променливо облачно и постудено со повремен локален снег, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието.